10 věcí, které úspěšní lidé dělají každou noc těsně před spánkem

Příjemná atmosféra v ložnici je základem dobrého spánku, foto: Instagram / @sararahimi835
Příjemná atmosféra v ložnici je základem dobrého spánku, foto: Instagram / @sararahimi835

Kvalitní spánek je základem dobrého dne a dobrý den je klíčem k úspěchu. To si uvědomuje i redakce webu Life Hack. Ta sestavila žebříček deseti věcí, které úspěšní lidé dělají krátce před spánkem.

#1 Meditují

Řada úspěšných lidí si před spánkem najde čas na meditaci. Prospěšnost této aktivity před spánkem je dokonce vědecky dokázána. Pravidelná meditace zlepšuje mozkovou činnost, odbourává stres a deprese, snižuje riziko srdečního infarktu či mozkové mrtvice. Oprostit svou mysl od všech starostí a odpočinkem se připravit na nový den rozhodně pomůže.

#2 Čtou

Šťastní a úspěšní lidé si před spánkem vždy najdou chvilku také na čtení. A nemluvíme o novinách, časopisech nebo Twitteru. Čtou zejména knihy, zajímavosti nebo inspirující příběhy. Čtení inspirativní knihy rozšíří naši představivost a motivuje nás k tomu, abychom život viděli pozitivněji. Pokud usínáme s dobrými myšlenkami, probudíme se s touhou dosáhnout svého cíle.

#3 Plánují

Pokud víte, co budete následující den dělat, budete více uvolnění a v klidu. Krátce před spaním si naplánujte aktivity na další den. Probudíte se s odhodláním a jasným obrazem  o tom, co vás v následujících 24 hodinách čeká. Nic vás pak nemůže překvapit.

#4 Analyzují

Benjamin Franklin říkal, že čas je nejcennějším zdrojem a musí s ním být nakládáno správně. Na konci každého dne se sám sebe zeptal, jaké dobré věci se mu během celého dne povedly a analyzoval každou hodinu. Díky tomu pochopil, jakých cílů dosáhl a na čem by měl ještě zapracovat. Pokuste se před spaním o to samé. Nezabere to více než 5 minut.

#5 Jsou vděční

Úspěšní lidé jsou na konci každého dne vděční. Zkrátka zavřou oči a myslí na věci, za které mohou být rádi. Potěšit vás může absolutní banalita. Rádi můžete být i za příjemnou servírku ve vaší oblíbené restauraci. Vděčnost je pozitivní emoce, která nás dokáže motivovat. Pokud s dobrými myšlenkami usínáte, budete se s nimi i probouzet.

Prospěje vám i pár přečtených řádků krátce před spaním, foto: Instagram / @sharonvuitton
Prospěje vám i pár přečtených řádků krátce před spaním, foto: Instagram / @sharonvuitton

#6 Relaxují

Existuje mnoho způsobů, jak před spánkem relaxovat. Někteří si dopřejí dlouhou koupel s pěnou, jiní šálek oblíbeného čaje. Vyloučeno není ani kreslení nebo pletení. Zkrátka aktivity, při kterých jste v klidu a uvolnění.

#7 Jí a pijí zdravě

Tento bod vás možná překvapí. Všude se totiž dočtete, že krátce před spánkem je dobré nekonzumovat žádné jídlo a pití. Ale jsou tu produkty, které vám mohou pomoci k lepšímu spánku. Doporučují se například banány, které vám díky obsahu serotoninu pomohou k uvolnění. K zahození není ani sklenice teplého mléka, která dokáže tělo uklidnit. Přísně zakázána je naopak konzumace nezdravého jídla, kávy nebo alkoholu. Úspěšní lidé se potřebují cítit skvěle nejen psychicky, ale také fyzicky.

#8 Hýbou se

Dobré je udržovat své tělo v kondici. Nemyslíme tím to, že krátce před spánkem máte uběhnout deset kilometrů nebo zvedat těžká břemena. Bohatě stačí drobný strečink, jóga nebo nějaké relaxační cvičení. Tělo se vám za to rozhodně odvděčí.

#9 Odříznou se od technologií

Existuje mnoho zbytečných věcí, které děláme před definitivním ulehnutím do postele. Zkontrolujeme emaily, sledujeme zprávy, příspěvky našich známých na Instagramu… Tyto věci ve skutečnosti nepřinášejí pro náš spánek nic dobrého a jen zabíjí čas. Místo toho můžeme udělat celou řadu prospěšnějších věcí, které jsme popsali výše.

#10 Vytvoří si příjemnou atmosféru

A konečně si ze spánku můžeme udělat hezký rituál, který nám bude dlouhodobě přinášet radost. Vytvořme si pro to co nejlepší atmosféru. Ujistíme se, že v ložnici máme ideální teplotu a vzduch. Úspěšní lidé se ve své posteli musí cítit pohodlně a bezpečně. Nezapomeňte na pohodlnou matraci a dostatek polštářů. A myslete také na to, aby nic v místnosti nemělo negativní vliv na váš spánek.

Ve své posteli se musíte cítit maximálně pohodlně a bezpečně... foto: Instagram / @alwayssssleep
Ve své posteli se musíte cítit maximálně pohodlně a bezpečně… foto: Instagram / @alwayssssleep
SHARE
Student žurnalistiky se zájmem o F1, hry a elektroniku s nakousnutým jablkem.

Komentáře